Sprężyny do weków

Aktywne filtry

Sprężyny do weków są niezbędnym elementem, który umożliwia zamknięcie tego rodzaju słoików i zachowanie ich zawartości w świeżości. Mają one charakterystyczny wygląd, który pozwala na ich zaczepienie pod rantem słoika i tym samym na przytwierdzenie zakrętki. Chociaż w przypadku weków raczej mamy do czynienia z pokrywkami. Nasza hurtownia słoików oferuje szeroki wybór opakowań szklanych, jednak w ofercie posiadamy również niezbędne akcesoria. 

Klamry do słoików

Często sprężyny do weków nazywa się klamerkami do słoików. Jednak jest to potoczne określenie. Ich założenie odbywa się przez naciągnięcie. Jako że są wykonane z druta, należy szczególnie uważać, lub dobrze nauczyć się techniki zakładania, aby nie zranić się przypadkowo w rękę. Poza sprężyną niezbędne do wekowania będą nam również gumki do weków — to kolejne akcesoria do słoików, bez których nie wykonamy, a właściwie nie zamkniemy tego rodzaju przetworów. 

Opakowania szklane

Nasza hurtowania opakowań szklanych oferuje różnego rodzaju naczynia do przechowywania, a także niezbędne akcesoria. Do prawidłowego zamknięcia przetworów potrzebne będą Ci m.in. zakrętki do słoików. Bardzo ważne, aby nie były one nadmierne zużyte, bo jeśli dojdzie do rozszczelnienia, to zawartość może spleśnieć i pojawią się straty. Słoiki można stosować wiele razy, jednak kluczowe znaczenie ma, aby przed ponownym umieszczeniem w nich jedzenia, dokładnie je wyparzyć. Dzięki temu będą idealnie czyste i bezpieczne dla naszej żywności, przez co spadnie ryzyko, że nie przetrwają zimy. 

Opakowania szklane są rozwiązaniem ekologicznym, stosujemy je bowiem wielokrotnie. Dlatego warto po nie sięgać i wracać do tradycji naszych babć, samodzielnie przygotowując przetwory i domowe trunki. Wiele z nich może być przechowywanych w piwnicy w zaciemnieniu i chłodzie przez bardzo długi czas. Na pewno z przyjemnością będziemy sięgać po nie zimą.

 • WYSYŁKA DO 24H W ciągu 24 godzin od złożenia 
zamówinia Twoja przesyłka 
zostanie wysłana
  WYSYŁKA DO 24H

  W ciągu 24 godzin od złożenia zamówinia Twoja przesyłka zostanie wysłana

 • JESTEŚMY DLA CIEBIE Sklep stostuje regulamin dbający
o prawa konsumenckie
  JESTEŚMY DLA CIEBIE

  Sklep stostuje regulamin dbający o prawa konsumenckie

 • 14 DNI NA ZWROT 14 dni na zwrot zakupionych 
przedmiotów licząc od dnia 
otrzymania przesyłki
  14 DNI NA ZWROT

  14 dni na zwrot zakupionych przedmiotów licząc od dnia otrzymania przesyłki