Akcesoria

Aktywne filtry

AKCESORIA

Korki do wina, gumki do weków, sprężyny i inne akcesoria

Wybór win na sklepowych półkach bywa przytłaczający. Przeciętny asortyment obejmuje specjały zróżnicowane pod względem krajów produkcji,  kolorów i stopnia słodkości. Mamy zatem możliwość wyboru dokładnie takiego trunku, jaki tylko możemy sobie wymarzyć. Mimo to wiele osób nadal decyduje się na domową produkcję nalewek. Dlaczego? Jest to interesujące zajęcie, które stanowi swoisty rytuał. Najpierw owoce są własnoręcznie zbierane i selekcjonowane, a następnie przechodzą liczne procesy obróbki. Finalnie otrzymujemy z nich wyśmienity, domowy trunek, z którym - zdaniem wielbicieli tego hobby - nie równa się żaden produkowany na masową skalę wytwór. Domowe wina i nalewki zwykle są także zdrowsze - to dlatego, że nie zawierają konserwantów ani innych, zbędnych składników. To samo tyczy się przetworów przygotowywanych w zaciszu naszych czterech ścian: dżemów, konfitur i tym podobnych. Wszystkie z nich należy odpowiednio przechowywać. W tym celu najlepiej sprawdzają się opakowania szklane: słoiki i butelki, które wymagają hermetycznego zamykania. W tym miejscu przedstawiamy gamę akcesoriów do opakowań szklanych, które obejmują:

  • syntetyczne korki do wina;

  • gumki do weków;

  • sprężyny do weków.

Syntetyczne korki do wina, gumki i sprężynki do weków

W sklepie Sloiczkowo.pl dostępny jest szeroki wybór korków syntetycznych do wina o różnej średnicy, których wymagają butelki szklane. Ten rodzaj korków pod względem funkcjonalności ma znaczną przewagę nad ich tradycyjnym, naturalnym wariantem. Zawdzięcza ją faktowi, że korki syntetyczne eliminują ryzyko powstawania szkodliwych substancji wskutek interakcji pleśni, chloru i fenoli. Korki syntetyczne stanowią zatem znacznie bezpieczniejszą dla zdrowia alternatywę.

Oferujemy także elastyczne, nieparciejące gumki i sprężynki do weków, w które należy wyposażyć słoiki. Te akcesoria umożliwiają szczelne zamykanie, a co za tym idzie - hermetyczne przechowywanie. Dzięki temu przygotowane przez nas trunki i przetwory dłużej zachowują świeżość, a także pełnię smaku. Gumki i sprężynki uszczelnią zarówno duże zakrętki do słoików, jak i małe zakrętki do słoików.