GUMKA DO WECKÓW 20 SZT
GUMKA DO WECKÓW 20 SZT 2

/2

GUMKIX20

GUMKA DO WECKÓW 20 SZT


Kategoria produktu: akcesoria

16,49 zł
  • wykonana z gumy kwasoodpornej
  • doskonała do pasteryzacji i robienia przetworów
  • elastyczna, nie parcieje
  • kolor czerwony

11,0 / 9,2 cm

Opis

GUMKA DO WECKÓW 20 SZT

 

Gumka do wecków jest bardzo ważnym elementem pasteryzowania, czyli wykonywania przetworów domowych, które mogą być przechowywane bardzo długo. W skład zestawu wchodzą:

·        słoik o pogrubionych, szklanych ściankach bez gwintu, lecz wyraźnie zaznaczonym kołnierzem,
·        wieczko z równie grubego szkła pozbawione zaczepów i innych udogodnień do zakręcania na słoiku,
·        gumka do wecków uszczelniająca wieczko i
·        sprężynka z drutu.

Gumka do wecków po raz pierwszy zastosowana została w 1900 roku, kiedy Johann Weck wymyślił i wprowadził na rynek zestawy słoików do pasteryzacji, a jego firma do dziś kojarzy się z przetwarzaniem domowych zapasów. Pierwsze gumki wykonywane były z kauczuku naturalnego, później  z syntetycznego.

 

Do wyparzonych słoików wkłada się artykuły spożywcze, które mają być poddane pasteryzacji. Na wylot słoika nakładana jest gumka do wecków , wieczko i mocuje się zaczep sprężynowy, który stabilizuje cały komplet. Po gotowaniu słoiki odstawia się do wystygnięcia, a następnie zdejmuje zaczep. Podciśnienie, które powstało wewnątrz naczynia sprawia, że wieczko ściśle przylega do słoja, a gumka do wecków gwarantuje, że połączenie jest szczelne i nie przepuszcza powietrza.

  

Gumka do wecków wykonana jest z kwasoodpornej gumy, która nie zmienia swoich właściwości fizycznych do temperatury 1300C.  To element wymienny, więc w razie przerwania lub nadkruszenia należy ją wymienić na nowy egzemplarz.

  

SPECYFIKACJA:

Średnica zewnętrzna

 11 cm

Średnica wewnętrzna

 9,2 cm

Kolor

 czerwony

Max. temperatura wody

1300C