Słoiki szklane 250 ml

Małe słoiki szklane 250 ml przydadzą się nie tylko osobom, które przygotowują przetwory w domu. Takie opakowania możesz wykorzystać także do przechowywania żywności lub jako pojemniki na przekąski do szkoły lub pracy.

Aktywne filtry

Słoiki 250 ml: do pasteryzacji i przechowywania

Oferujący słoiki szklane sklep Słoiczkowo dba o to, by Twoje przetwory były zawsze bezpieczne i zachowywały świeżość przez długi czas. Wykonany z grubego szkła słoik szklany 250 ml z zakrętką doskonale nadaje się do przygotowywania domowych dżemów, sosów, sałatek warzywnych, dań gotowych. Możesz bez obaw poddawać zamkniętą w nim żywność obróbce termicznej – pasteryzacji w garnku lub piekarniku. Solidnie wykonane słoiki na przetwory 250 ml to produkty wielorazowego użytku. Po umyciu i wyparzeniu słoiki mogą być ponownie użyte do przechowywania – i tak przez wiele kolejnych sezonów.

Praktyczne słoiki szklane na żywność doskonale sprawdzą się także jako pojemniki do przechowywania produktów sypkich: przypraw, ziół, dodatków – nasion słonecznika, dyni, wiórków kokosowych, rodzynek. Szklane opakowanie pozwoli zachować ich aromat i smak na dłużej. A jeśli starasz się ograniczać używanie plastiku, używaj słoików do przechowywania 250 ml zamiast pojemników na żywność z tworzywa sztucznego. W słoiczku możesz zabrać ze sobą np. jogurt z owocami, sałatkę czy domowy deser. 

Robisz duże ilości przetworów? Zamów słoiki szklane 250 ml w zestawie!

Przetwory rzadko przygotowuje się w niewielkich ilościach, tak aby mieściły się w jednym słoiku. Jeśli gotujesz pomidory na sos w dużym garnku, a na Twojej patelni smażą się powidła z kilku kilogramów śliwek, potrzebujesz większej liczby słoików, które pomieszczą wszystkie zapasy na zimę. Warto kupić wówczas słoiki szklane 250 ml w zestawie. Zestawy opakowań szklanych to 12, 60 albo nawet 120 słoików z nakrętkami.

Słoiki ozdobne 250 ml – idealne dla miłośników rękodzieła

Słoiki ozdobne: kwadratowe i okrągłe 250 ml doskonale sprawdzą się jako baza do tworzenia niecodziennych dekoracji. Taki niewielki słoiczek można ozdobić wstążkami, koralikami, naklejkami i wykorzystać go jako świecznik na tealighty. Małe słoiczki 250 ml przydadzą się także osobom, które lubią obdarowywać bliskich samodzielnie przygotowanymi przetworami.

Zobacz także:

Słoiki 4L, Słoiki 3L, Słoiki 1.7L, Słoiki 900 ml, Słoiki 720 ml, Słoiki 525 ml, Słoiki 500 ml, Słoiki 440 ml, Słoiki 370 ml, Słoiki 350 ml, Słoiki 330 ml, Słoiki 315 ml, Słoiki 314 ml, Słoiki 245 ml, Słoiki 235 ml, Słoiki 212 ml, Słoiki 200 ml, Słoiki 80 ml, Słoiki 40 ml.