Nietypowe zakrętki do słoików

Aktywne filtry

Masz w domu słoik, do którego nie pasuje żadna z Twoich zakrętek? Nie musisz go wyrzucać! Sprawdź, jakie nietypowe zakrętki do słoików znajdziesz w naszej ofercie i wybierz produkt o średnicy idealnie pasującej do Twojego słoika.

Jakie nietypowe zakrętki do słoików wybrać?

To, czy dana nakrętka będzie odpowiednia dla Twojego słoika, nie zależy wyłącznie od jego rozmiaru. Opakowania szklane mają różne kształty i to na nie przede wszystkim należy zwracać uwagę. Jeśli nie masz pewności, jakie nietypowe nakrętki do słoików wybrać, zmierz średnicę otworu. Pozwoli Ci to znaleźć nakrętkę o odpowiedniej średnicy, określanej jako FI. Liczba po FI to milimetry – jeśli nakrętka ma w nazwie np. „FI48”, oznacza to, że będzie pasowała do słoika o średnicy otworu 4,8 cm.

W tej kategorii zebraliśmy nakrętki do słoików o nietypowych rozmiarach. Do większości opakowań szklanych pasują standardowe zakrętki FI66 (tzw. małe zakrętki do słoików) i FI82 (duże zakrętki do słoików). Nie zawsze jednak tak jest i nie powinno się wówczas używać źle dopasowanych nakrętek. O ile można sobie na to pozwolić, gdy słoiki wykorzystuje się tylko do przechowywania sypkich produktów, to w przypadku pasteryzacji jest to zdecydowanie niewskazane. Wyposażony w niedopasowaną zakrętkę słoik nie zamknie się pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia, będzie też przepuszczał powietrze do środka.

Jakie nietypowe zakrętki do słoików znajdziesz w naszym sklepie?

Wśród nietypowych nakrętek do słoików znajdziesz łącznie kilkadziesiąt produktów o różnej średnicy: 48, 53, 58, 63, 70, 77, 89, 100 mm. Oferujemy także nietypowe zakrętki pasujące do niewielkich butelek – takich produktów chętnie używają osoby produkujące własne soki i napoje. Szeroki wybór kolorów i wzorów sprawi, że w Twojej kuchni i spiżarni nie będzie miejsca na nudę!

 • WYSYŁKA DO 24H W ciągu 24 godzin od złożenia 
zamówinia Twoja przesyłka 
zostanie wysłana
  WYSYŁKA DO 24H

  W ciągu 24 godzin od złożenia zamówinia Twoja przesyłka zostanie wysłana

 • JESTEŚMY DLA CIEBIE Sklep stostuje regulamin dbający
o prawa konsumenckie
  JESTEŚMY DLA CIEBIE

  Sklep stostuje regulamin dbający o prawa konsumenckie

 • 14 DNI NA ZWROT 14 dni na zwrot zakupionych 
przedmiotów licząc od dnia 
otrzymania przesyłki
  14 DNI NA ZWROT

  14 dni na zwrot zakupionych przedmiotów licząc od dnia otrzymania przesyłki