Butelki na wino

Aktywne filtry

Wino jest najczęściej wytwarzanym alkoholem w warunkach domowych — to pewnie dlatego butelki na wino najszybciej znikają z półek. Wyrób tego szlachetnego trunku jest bardzo popularny w naszej tradycji - w wielu polskich domach przepis na dobre domowe wino jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Wytwarza się go nie tylko z winogron, ale także z innych owoców — nierzadko z własnego ogródka. Jeśli chcesz kontynuować ten piękny zwyczaj, przydadzą Ci się butelki na alkohol, korkownica oraz korki do butelek do wina.

Jak wybrać butelki na wino?

Wiele osób zlewa domowe wino w zwykłe butelki szklane po innych napojach. Nie jest to oczywiście zła metoda, jednak dużo lepiej sprawdzą się butelki do wina z korkami. Przede wszystkim wyglądają efektowniej — zwłaszcza jeśli dorobisz do nich własną etykietkę lub umieścisz je w koszyczku. Poza tym butelki szklane do wina mają wklęsłe dno, dzięki czemu osad z trunku pozostanie na dole naczynia w czasie nalewania płynu do kieliszków. Nadadzą się więc o wiele bardziej niż butelki na nalewki czy na soki.

Na rynku dostępnych jest kilka kolorów butelek na wino z korkami, więc wielu amatorów domowego przetwórstwa ma problem z wyborem. Podpowiemy, że w przypadku wina owocowego, które nie musi leżakować, przezroczyste butelki na wino ozdobne będą wystarczające. Bardzo ładnie prezentują się na stole, a przy tym podkreślą barwę alkoholu. Jeżeli jednak planujesz produkcję wina leżakującego, wybierz ciemne opakowania szklane. Uchronią trunek przed utlenianiem się alkoholu i zmianą barwy pod wpływem promieni słonecznych. Czerwone wino najczęściej zlewa się do ciemnozielonych butelek, a białe — do jasnozielonych.

Klienci najczęściej kupują do tego trunku butelki szklane 750 ml, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać większe lub mniejsze naczynie. Kiedy już wkręcisz się w domową produkcję alkoholi, przyda Ci się większa ilość opakowań — kup więc hurtem nasze butelki na wino po 100 szt.!

 • WYSYŁKA DO 24H W ciągu 24 godzin od złożenia 
zamówinia Twoja przesyłka 
zostanie wysłana
  WYSYŁKA DO 24H

  W ciągu 24 godzin od złożenia zamówinia Twoja przesyłka zostanie wysłana

 • JESTEŚMY DLA CIEBIE Sklep stostuje regulamin dbający
o prawa konsumenckie
  JESTEŚMY DLA CIEBIE

  Sklep stostuje regulamin dbający o prawa konsumenckie

 • 14 DNI NA ZWROT 14 dni na zwrot zakupionych 
przedmiotów licząc od dnia 
otrzymania przesyłki
  14 DNI NA ZWROT

  14 dni na zwrot zakupionych przedmiotów licząc od dnia otrzymania przesyłki