Butelki szklane 300 ml

Aktywne filtry

Praktyczne butelki szklane 300 ml są przydatne w każdym domu. Nie zajmują wiele miejsca, więc możesz z łatwością włożyć je do torebki czy plecaka. Posłużą Ci również do przechowywania domowych przetworów. Jeżeli potrzebujesz jeszcze mniejszego opakowania, polecamy butelki szklane 250 ml, które również znajdziesz w naszej ofercie.

Butelki szklane 300 ml — dlaczego warto trzymać w nich wodę?

Plastikowe pojemniki są coraz częściej zastępowane przez opakowania szklane i papierowe. Polacy są coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu plastiku na środowisko naturalne, dlatego chętniej sięgają po biodegradowalne materiały. Woda w plastikowej butelce wystarczy na jeden dzień, natomiast samo opakowanie będzie leżało na wysypisku przez kolejne 450 lat. Dlatego też warto wybierać wodę filtrowaną i przenosić ją w wielorazowych opakowaniach takich jak butelki szklane 300 ml. Naczynia te będą Ci długo służyły, a później możesz oddać je do recyklingu. Butelki szklane są również dużo bezpieczniejsze dla zdrowia. Z plastikowych opakowań mogą uwalniać się szkodliwe związki chemiczne i mikrocząsteczki plastiku, dlatego warto zupełnie z nich zrezygnować. Butelka 300 ml szklana jest również dużo łatwiejsza w czyszczeniu niż jej odpowiedniki z tworzyw sztucznych.

Do czego jeszcze przydają się butelki 300 ml?

Naczynia te mogą z powodzeniem być wykorzystane jako butelki na soki. Twoje dziecko chętnie zabierze taki napój ze sobą do szkoły. Przezroczyste szkło sprawi, że kolorowy płyn będzie dobrze widoczny i zachęci malca do wypicia go w czasie przerwy. Butelki szklane na soki 300 ml zmieszczą się bez problemu do tornistrów dzieci, nawet jeśli znajdą się w nich także buty na zmianę czy strój na WF.

Butelki szklane 300 ml są odpowiednie również do przechowywania mleka, syropów, oranżady i innych napojów. Możesz trzymać w nich także alkohole własnej roboty.