Butelki na nalewki

Aktywne filtry

W domu żadnego miłośnika domowych trunków nie powinno zabraknąć tak kluczowych przedmiotów, jak praktyczne butelki na nalewki. Być może zdarzyło Ci się w czasie wyrobu alkoholu zlać płyn "gdzie bądź". Twoja nalewka, z której czułeś/aś taką dumę, trafiała więc do butelki po soku z misiem czy do butelki po winie z firmową etykietką. Trunek z pewnością wyglądał w nim mniej atrakcyjnie i nie najlepiej prezentowałyby się jako prezent. Żeby Twój alkohol kusił nie tylko smakiem, ale i wyglądem, wybierz nasze ozdobne butelki na nalewki i z dumą prezentuj swój wyrób gościom.

Jak wybrać butelki na nalewki?

Butelki do nalewek kuszą wyglądem i nietypowymi kształtami. To na te cechy najczęściej zwracają uwagę klienci, wybierając butelki na alkohol. Całkiem słusznie — estetyczne opakowanie szklane podkreśli barwę trunku i samo w sobie dobrze się prezentuje. Takie butelki ozdobne na nalewki na pewno z chęcią postawisz na stole w czasie przyjęcia. Jednak warto zwrócić także uwagę na inne cechy. Porządne butelki szklane przeznaczone do tego trunku są wykonane z grubego szkła i mają swoją wagę. Puste butelki do nalewek 500 ml powinny ważyć około 500 g. Lżejsze egzemplarze zapewne są zrobione niskim kosztem z cienkiego szkła.

Wybierając szklane butelki na nalewki, weź pod uwagę, ile masz miejsca w spiżarni czy w barku. Jeżeli masz wyłącznie niskie półki, butelki szklane 750 ml nie będą dobrym wyborem. Dużo rozsądniej jest zlać trunek do małych butelek na nalewki 100 ml.

Jak przechowywać domowe nalewki?

Jeśli byłeś kiedyś w winiarni, zapewne wiele razy widziałeś butelki na wino ułożone poziomo. Być może sam(a) trzymasz w ten sposób swoje domowe wina. Jest to jednak modelowy przykład, jak nie należy przechowywać nalewki. Trunek ten zawsze powinien być ustawiony poziomo. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zamknięcia. Butelki z korkiem na nalewki prezentują się bardzo efektownie, jednak trzeba pamiętać, że korek powinien być stale zamoczony z jednej strony w alkoholu — inaczej może wyschnąć. Czasem więc wygodniejszą opcją jest wybranie nakrętki.

Niektóre typy nalewek nie powinny stać na słońcu. Warto więc przechowywać je w zacienionym miejscu — najlepiej w ciemnych butelkach na nalewki.

 • WYSYŁKA DO 24H W ciągu 24 godzin od złożenia 
zamówinia Twoja przesyłka 
zostanie wysłana
  WYSYŁKA DO 24H

  W ciągu 24 godzin od złożenia zamówinia Twoja przesyłka zostanie wysłana

 • JESTEŚMY DLA CIEBIE Sklep stostuje regulamin dbający
o prawa konsumenckie
  JESTEŚMY DLA CIEBIE

  Sklep stostuje regulamin dbający o prawa konsumenckie

 • 14 DNI NA ZWROT 14 dni na zwrot zakupionych 
przedmiotów licząc od dnia 
otrzymania przesyłki
  14 DNI NA ZWROT

  14 dni na zwrot zakupionych przedmiotów licząc od dnia otrzymania przesyłki